שבת, 15/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

תדהמה בוועדת החקירה על פרשת מותו של הנער אהוביה ז"ל

נציגי מח"ש הודיעו במהלך הדיון כי לא יתייחסו לפרשת החקירה. בן גביר מחה: "בזיון". בן ארי ובן ברק יקיימו פגישה עם שר המשפטים וידרשו תשובות

15:21 ,21/12/21
קרדיט: באדיבות המצלם. הישיבה היום
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

במשכן הכנסת התקיים הבוקר דיון ראשון של ועדת החקירה המשותפת לוועדת חוץ ובטחון והוועדה לביטחון פנים בנושא פרשת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל.

הוועדה עסקה בפרסומים על "חקירה מזוהמת" בעניינו של אהוביה סנדק, ההפגנות בדרישה לפתיחת חקירת השוטרים ואלימות המשטרה נגד המפגינים שדורשים לחקור את מותו.

ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) שיזם את ועדת החקירה פתח בדבריו כי "הסיפור של סנדק הוא לא סיפור אישי, אלא סיפור כללי ורחב של שסע קיטוב וחוסר אמון ותחושה של נערי גבעות שמרגישים שהדם שלהם הופקר".

בן גביר רמז כי מדובר במדרון חלקלק: "נער נהרג וראשת מח"ש החליטה שהשוטרים לא יחקרו. מקווה שהועדה הזאת תחזיר קצת את האמון. שמאל, ימין, דתיים או חילונים, בסוף אנחנו אותו עם ואף אחד לא רוצה ששום דם של ציבור יהיה מותר".

חבר הכנסת רם בן ברק (יש עתיד), יו"ר ועדת חוץ וביטחון, אמר כי "שום דבר לא מצדיק שבחור צעיר ילך לעולמו ולא משנה מאיזו סיבה".

אביו של אהוביה, אברהם סנדק, אמר בבכי: "אהוביה שחיוכו מאיר לכל, ילד שהקים סיירת כדי לחלק מרק לחיילים. כל יום למדתי איתו תנ"ך. הוא היה רועה צאן וחי את קדושת עם ישראל, אוהב את עמו ונער שרצה להתארס עם אשת חייו".

סנדק מחה נגד הטיוח בחקירת מות בנו אהוביה: "טיוח מכסה את הדם", המשיך האב, "הדם עוד רותח ואף שנאה לא תכבה את אהוביה. טיוח שמנסה לכסות את הצדק ואת האור של אהוביה. חברי כנסת ישראל – אני קורא לכם לנקות את הכתם של הרג בננו".

בעקבות דבריו של סנדק פרץ עימות בוועדה לאחר שכינה את המשטרה "בלון משילות חלול". יו"ר הועדה בן ברק העיר: "לא לדבר בגנות המשטרה". ח"כ אבוטבול ענה לבן ברק: "ההערה שלך מיותרת, כי האדם נמצא בכאב, זה לא הזמן לתת הערות מהסוג הזה".

בדיוק שנה חלפה לאחר מותו של אהוביה בזמן מרדף משטרתי, הוועדה התכנסה עם 13 חברי כנסת שנכחו בדיון וסיכמו שחקירה חייבת להפתח, אך נציגי המשטרה לא טרחו להשיב לשאלותיהם. יוזם הדיון ח"כ בן גביר, וחברי הכנסת שהשתתפו התרעמו על כך שהנציגים הרשמיים שהוזמנו לא סיפקו תשובות, התחמקו האבסורד וטענו שהם כלל לא יכולים להתייחס לנושא כי זה בחקירת מח"ש והם לא מעורבים.

גם נציגת מח"ש, שחוקרת את השוטרים המעורבים בתאונה טענה כי, אמנם החקירה הסתיימה אך טרם התקבלה החלטה לגבי התיק, לטענתה בגלל שמדובר בתיק מורכב ורגיש.

ח"כ מירב בן ארי דרשה שהתיק יגיע בהקדם לידי החלטה והתרעמה שבמקרה לפני שבועיים שבו חיילי מג"ב שירו על מחבל, מח"ש מיהרו לחקור ולסיים את הפרשה, ובמקרה הזה מח"ש גוררים רגליים.

גם נציגת משרד המשפטים סירבה לענות על השאלה מתי הועבר עליהם התיק ומה הסטטוס של החקירה, תשובתה עוררה סערה בקרב חברי הכנסת שדרשו תשובות מפורטות יותר.

יו"ר ועדת חוץ וביטחון אמר בעקבות כך, שהוא וח"כ בן ארי יקבעו פגישה עם שר המשפטים גדעון סער על מנת לקבל תשובות, שהגורמים הרשמיים מסרבים להעניק.

בסיכום הדיון אמרה בן ארי: "לא יכול להיות שככה מורחים שני ראשי ועדות כל כך חשובות בכנסת. לא יכול להיות שלא נותנים לנו תשובות. צדק חייב להיראות ולהיעשות גם שנה אחרי. קורא למח"ש ולפרקליטות להחליט משהו, מגיע לאהוביה צדק".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של יוסף ורדיגר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו