יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

קבלן חרדי מב"ב נעצר בחשד לעברות מס בהקיף של מיליוני שקלים

לאחר חקירה סמויה ממושכת קבלן , עורך דין ו"איש קש" נעצרו בחשד שפעלו במשותף לאי דווח על עסקאות מקרקעין במטרה להתחמק ממס בגובה של מיליוני שקלים

11:02 ,08/03/22
קרדיט: pixabay / אילוסטרציה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

לאחר חקירה סמויה ממושכת שהתנהלה במשרד פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים, בשיתוף משרד מיסוי מקרקעין מרכז ברשות, נעצרו שלושה חשודים בביצוע שיטתי של עבירות מס חמורות, בהיקף של מיליוני שקלים. החשודים הם קבלן הבניין חיים אליעזר פישר תושב בני ברק, עורך דין ממרכז הארץ המייצג את פישר בעסקאותיו, ויוסף דב חיים שטיגליץ תושב בני ברק. השלושה הובאו אתמול בערב (ב') לבית המשפט השלום בבת ים שהורה על הארכת מעצרו של פישר עד ה-10 במרס והארכת מעצרו של שטיגליץ עד ה-9 במרס. עורך הדין נשלח למעצר בית עד ל-9 במרס ובית המשפט נאתר לבקשתו לאיסור פרסום שמו.

אתמול, לאחר שהחקירה הפכה לגלויה, הגיעו חוקרים מפקיד שומה חקירות תל אביב מלווים בשוטרי מחוז תל אביב לבתיהם ועסקיהם של החשודים וערכו חיפושים במהלכם נתפסו מסמכים רבים, חומרי מחשב והם ומעורבים נוספים עוכבו לחקירה.

כפי שעולה מבקשות המעצר שהוגשו לבית המשפט, במהלך החקירה התקבל מידע לפיו החשוד פישר פעל בשיתוף פעולה מלא עם חשוד נוסף, עורך דינו, למימוש עסקאות מקרקעין אשר לא דווחו כחוק לרשויות המס וזאת במטרה להתחמק מתשלום מס בגובה מיליוני שקלים בין השנים 2012 – 2021, בין היתר באמצעות אנשי קש.

פישר משמש כקבלן במגזר החרדי העוסק ברכישת ומכירת נכסי מקרקעין עם זכויות בנייה לא מנוצלות, תוך השבחתם בדרך של תמ"א/פינוי בינוי וניצול אותן זכויות, באמצעות חברות שבבעלותו – נעם הבית בע"מ וישוב הבית בע"מ – ובשיתוף פעולה מלא עם עורך דינו המתמחה בדיני מקרקעין.

מחומרי החקירה והראיות שנאספו עד כה בתיק וכן מהודעות המעורבים בפרשה עולה כי פישר, בסיוע מתמיד של עורך דינו, הציג מצג שווא לרשויות המס לפיו נכסי מקרקעין ששייכים לו בפועל רשומים בבעלות אנשי קש, וזאת במטרה להתחמק ממס.
עוד מפורט בבקשות למעצר כי בחומר החקירה שהוצג בפני החשודים נכלל סרטון אשר נתפס ע"י היחידה החוקרת ובו נראה פישר מקבל סך של 400,000 ₪ מעבר לחוזה הרכישה במזומן וללא דיווח וזאת כדי להונות את רשויות המס, כאשר בפועל הצהיר על מחיר מכירה הנמוך ממחירו האמיתי של המקרקעין אשר נקבע בין הצדדים לעסקה וממנה עולה גם חשד כי עורך הדין היה מודע להעברת הכספים במזומן ללא דווח.

בבקשת המעצר של יוסף דב חיים שטיגליץ נטען כי מחומרי החקירה והראיות שנאספו עולה כי הוא פעל בשיתוף פעולה עם פישר ועורך הדין בהצגת מצג שווא לרשויות המס לפיו נכסים ששייכים בפועל לפישר רשומים על שמו כאיש קש וזאת במטרה להתחמק ממס.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אלחנן כהן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו