יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

פתח עסק, דרש החזרי מע"מ במיליונים, ובמקביל קיבל דמי אבטלה

חשד: תושב בני ברק פתח עסק, דרש החזרי מע"מ במיליונים, ובמקביל קיבל דמי אבטלה

13:18 ,09/02/22
קרדיט: : Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב / אילוסטרציה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

משרד חקירות מע"מ חיפה ברשות המסים, במשותף עם אגף החקירות בביטוח הלאומי בסניף בני ברק, הגישו בקשת מעצר עבור תושב בני ברק, החשוד בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-17 מיליון שקלים, שבגינן דרש החזר מס תשומות בהיקף של כ-3 מיליון שקלים. מהחקירה עולה, כי בזמן שהחשוד ניהל עסק עם הכנסות של מיליוני שקלים, לכאורה, הוא גם דרש במקביל דמי אבטלה ודמי הבטחת הכנסה מביטוח לאומי.
החקירה החלה לאחר שהתעורר חשד בחקירות מע"מ חיפה, כי החשוד, שפתח עסק לבלדרות במאי 2021, מקזז הוצאות בסכומים גבוהים ללא אסמכתאות או באמצעות חשבוניות פיקטיביות, מבלי שעשה בגינן עבודה כלשהיא. בירור שנערך עם ביטוח לאומי, העלה כי לאורך שנת 2021, במקביל להפעלת העסק, קיבל החשוד דמי אבטלה והחל מחודש נובמבר אף פנה לקבלת דמי הבטחת הכנסה.
לאחר שאותרה כתובתו של החשוד נערך חיפוש אחר מסמכים בביתו. כאשר נשאל היכן החשבוניות שעל בסיסן דרש החזרי מס תשומות, השיב החשוד כי הן נגנבו ממנו. החשוד הובא אתמול (ג') בפני שופט ושוחרר בתנאים מגבילים. החקירה נמשכת.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אביחי בוחבוט
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו