יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

לג בעומר: מועצות גדולי וחכמי התורה; "לשמור על מתווה מירון"

בקריאה חסרת תקדים ובקול קורא משותף נכתב כי "על כל יחיד ויחיד מהמתעתדים לעלות מירונה לתת חלקו למען הכלל ולהישמע להוראות הניתנות לטובת הציבור"

09:12 ,08/05/23
דוד כהן שאטרסטוק
קרדיט: דוד כהן שאטרסטוק
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

יממה לפני פרוס ל"ג בעומר תשפ"ג פונים מרנן חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, חברי מועצת גדולי התורה דגל התורה וחברי מועצת חכמי התורה של ש"ס בקריאת קודש משותפת ונרגשת להמוני העולים למירון, להיזהר ולהישמר שלא להגיע ח"ו לידי סכנה והצטופפות והידחקות, ולהקפיד ולהגביל את השהייה במירון לא יותר מחמש שעות, בכדי לא להיות ח"ו בכלל חב לאחרינא.

את קריאת הקודש שתחת הכותרת "ותערב לפניך תפילתנו בהילולא דבר יוחאי", פותחים הרבנים בגודל השעה והזמן: "הן קרב היום הגדול והמקודש, יום ל"ג בעומר, הילולא של התנא האלקי רבי שמעון בר יוחאי זכותו יגן עלינו, בו נהגו רבים מישראל לעלות לציון המצויינת אשר במירון, לשפוך שיח לפני שומע תפילה".

להלן מזכירים את האסון הכבד לפני כשנתיים, כשדבר זה מחייב אותנו להתפלל ולבקש רחמי שמים שכל הבאים מירונה יחזרו לביתם לחיים ולשלום, ולצד זאת לעשות כל מה שאפשר בכדי להקפיד ולהישמר בכל מה דאפשר שלא להגיע ח"ו לידי סכנה. "צל האסון הכבד שארע בל"ג בעומר תשפ"א אינו סר מעל ההילולא במירון, ועינינו נשואות בתפילה לשוכן במרומים, וכל בית ישראל בכל מקום שהם יעתירו ויבקשו רחמים, שכל הבאים למירון והשבים ממנה ישמרם ה' מכל מיני פורעניות המתרגשות ובאות לעולם, יוליכם לשלום ויצעידם לשלום, ויחזירם למחוז חפצם לחיים טובים ולשלום".

"יחד עם התפילות, זועק אלינו דמם של ארבעים וחמש נפשות יקרות מישראל ומעורר לשנות אורחות ולהטיב דרכים בכל הנוגע לעליה למירון ביום ל"ג בעומר. על כל יחיד ויחיד מהמתעתדים לעלות מירונה לתת חלקו למען הכלל ולהישמע להוראות הניתנות לטובת הציבור".

במרכז קריאתם מבקשים בכל לשון של בקשה מהמוני העולים מירונה שלא לשהות באתרא קדישא יותר מחמש שעות בכדי לא להביא לידי מצב של סכנות נפשות ח"ו: "על כן אף ידינו תיכון עם ההנחיות הנמסרות על ידי המתעסקים בעניני מירון, וקריאתנו נתונה לאלו העולים אל הר מירון ביום ל"ג בעומר להגביל כל אחד את שהייתו בהר לחמש שעות, להימנע מהצטופפות והידחקות, ולהשמע להוראות הסדרנים העומדים על המשמר לקיים 'ונשמרתם לנפשותיכם'".

את קריאתם מסיימים הרבנים בברכת קודש: "הבורא יתברך ישמע תפילות עמו ישראל ברחמים, וזכותו של התנא האלקי יגן בעד כלל ישראל שנוושע בתשועת עולמים בביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן".

ללא

קרדיט: ללא

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של מאיר זר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו