יום שישי, 14/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

זעם בישראל: הפלסטינים שחררו את המחבל שרצח 2 לוחמים

המחבל שרצח 2 לוחמי כפיר בפיגוע דריסה בשכם שוחרר ע"י הרשות הפלסטינית לאחר יממה במעצר, למרות דרישת ישראל להסגרתו.

08:52 ,03/06/24
הצלה ללא גבולות
קרדיט: הצלה ללא גבולות
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

המחבל שביצע בשבוע שעבר את פיגוע הדריסה הקטלני בשכם, בו נרצחו שני לוחמי סיירת כפיר – סמל אליה הלל וסמל ראשון דייגו הרסאג' ז"ל – שוחרר לחופשי על ידי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית, חרף דרישת ישראל להסגרתו המיידית. כך דווח הבוקר בגלי צה"ל.

על פי הדיווח, המחבל, תושב אזור שכם בשנות ה-40 לחייו, הסגיר את עצמו לידי המשטרה הפלסטינית זמן קצר לאחר ביצוע הפיגוע. בחקירתו טען כי לא מדובר בפיגוע מכוון אלא בתאונת דרכים גרידא. הוא הוחזק במעצר פלסטיני במשך יממה בלבד.

במהלך יממת המעצר, הציעו מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית לשב"כ הישראלי להקים ועדת חקירה משותפת לאירוע, תוך הבטחה להמשיך ולהחזיק את המחבל במעצר עד להשלמת החקירה. אולם, בישראל דחו מכל וכל את ההצעה לחקירה משותפת, וסירבו לקבל את הטענה כי מדובר בתאונה ולא בפיגוע. תחת זאת, דרשו מהפלסטינים להסגיר לאלתר את המחבל לידי ישראל.

בתגובה, וככל הנראה מתוך חשש שצה"ל עלול לפשוט על תחנת המשטרה הפלסטינית ולעצור את המחבל בכוח, החליטו הפלסטינים לשחררו. ביום שישי בבוקר נפתחו לו שערי הכלא והוא יצא לחופשי, ומאז נמלט ונעלם. כבר שלושה ימים שהמחבל אינו שב לביתו ומסתובב חופשי ברחבי האזור, בעוד צה"ל והשב"כ מנהלים מצוד נרחב כדי לאתרו.

יוצא אפוא שהרוצח של שני הלוחמים הצעירים, שכבר היה בידי הפלסטינים ונחקר על ידם, הצליח להתחמק מידי הצדק בשל חילוקי דעות בין הצדדים. הסירוב הישראלי לחקירה הפלסטינית והתעקשותה על הסגרה מיידית, לצד החשש הפלסטיני מפשיטה צבאית ישראלית על מתקניהם, יצרו את התנאים לשחרור ולבריחה של המפגע המסוכן.

מצה"ל ושב"כ נמסר בתגובה: "כוחות הביטחון פועלים כל העת למעצר מחבלים, ובכלל זה מעצר המחבל החשוד ברצח שני הלוחמים". נותר רק לקוות שהמאמצים להשיג את המחבל יישאו פרי בהקדם, וכי ניתן יהיה למצות איתו את מלוא חומרת הדין על מעשהו הנפשע. מותם הטראגי והמיותר של הלל והרסאג' מחייב זאת.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליה מן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו