יום ראשון, 25/02/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

בית המשפט: הגופה תנותח; העולם החרדי סוער

סערת נתיחת גופת הצעיר החרדי: לאחר הפגנות בכל רחבי הארץ, בית המשפט קבע כי הגופה תנותח. משפחתו עתרה לבית המשפט העליון - יתקיים דיון נוסף מחר

19:25 ,06/02/24
קרדיט: חבורה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

הפגנות וחסימת ציר התנועה ברחוב שמואל הנביא – יחזקאל בירושלים בשל מחאה על בדיקה באבו כביר של צעיר שנפטר בביתו. מהמשטרה נמסר כי מאות מוחים החלו להתפרע במקום, לחסום את תנועת כלי הרכב והאוטובוסים, להתפרע וחלקם אף השליכו ביצים ותקפו שוטרים.

המחאה והפרת הסדר שהתפתחה במקום, מתקיימת על רקע פטירתו הפתאומית של צעיר חרדי בן 13 הלילה בעיר בית שמש. הבוקר, התקבל דיווח במשטרה על כך שהצעיר נפטר בביתו וחרף מאמצי פעולות צוותי הרפואה, לא נותר להם אלא לקבוע את מותו. במסגרת חקירת נסיבות המקרה במשטרה, ובמטרה לשלול כל חשד לפלילים, לאחר היוועצות עם הפרקליטות הוחלט לבדוק את נסיבות המוות ביסודיות, בין היתר, באמצעות בדיקתו במכון לרפואה משפטית.

לאחר שניתנה הוראת פיזור ע"י קצין משטרה בגין הפרת הסדר וההתפרעות במקום בניגוד לחוק, פועלים כעת שוטרי מחוז ירושלים יחד עם לוחמי מג"ב ירושלים להשבת הסדר במקום ולהדיפת המתפרעים. עד כה, נעצר חשוד אחד בגין תקיפת לוחמי מג"ב והוא הועבר לחקירה בתחנת המשטרה.

לאחר דיון בבית המשפט בבקשת המכון לרפואה משפטית לבצע נתיחה בגופת הנער, קבע בית המשפט כי גופתו תנותח. משפחתו עתרה לבית המשפט עליון – והדיון צפוי להיערך מחר ב-10:00 בבוקר. קודם לכן, אלפי קנאים הפגינו מאז שעות הבוקר (שלישי) נגד הדרישה לנתח את גופתו של הנער החרדי חיים שמואל מאיר ויצהנדלר ז"ל, שאותר הבוקר ללא רוח חיים בביתו בבית שמש.

נציג המחלקה המשפטית של זק"א עו"ד רפי צ'סטר, שייצג את המשפחה מטעם הארגון בביהמ"ש השלום בירושלים, טען כי "מדובר במשפחה נורמטיבית שכל עולמה חרב עליה באסון טראגי שכזה, ויש לתת תיעדוף לכבוד המת ורצון המשפחה במניעת הנתיחה". יחד עם זאת, נציג המשטרה שנכח בדיון התעקש כי בידם ממצאים המצריכים את נתיחת גופתו.

מנהיג 'הפלג הירושלמי', רה"י הגר"א דויטש, אמר בשעות האחרונות לתלמידיו כי "ההוראה היא שרק מי שבידו לצאת ולמחות על חילול קדושת המת – שיצא ויקדש שם שמים".

המחאות נערכות בכמה מוקדים ברחבי הארץ, כשהעיקריים שבהם הם ירושלים ובית שמש. הפגנות התקיימו במקביל גם בחריש, בנוף הגליל ובסמוך למכון לרפואה משפטית באבו כביר. כ-15 מפגינים נעצרו עד כה במחאות ברחבי הארץ.

גופתו של הנער החרדי הועברה הבוקר למכון לרפואה משפטית, שם דרשו לבצע נתיחה בשל ממצאים שהתגלו. בני המשפחה, בסיוע ארגון זק"א, הגישו עתירה לבית המשפט בבקשה לבטל את הנתיחה.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

9 תגובות
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. רשת ב׳: אחרי ההפגנות וערעור המשפחה לעליון, הפרקליטות ויתרה על נתיחת גופת הנער בן ה-13 שנמצא מת בביתו בבית שמש.

  הלווית הבחור תתקיים היום בשעה 16:00 בבית הלוויות שמגר ומשם לחלקת חסידים דרום בהר המנוחות שם יטמן.

  1. ציפורה הגיב:

   ברור, כי ההפגנות עזרו, תהיו בטוחים שלולאי ההפגנות הילד היה מנותח מזמן

 2. איפה הציבור????
  הקימו קול זעקה!!!!
  חסמו צירים, תהפכו מדינה. מה זה פה, איש הישר בעיניו יעשה?!

  1. מאיר ד הגיב:

   אל דאגה, עד מחר ב 10 הפסק יבוטל, ככה זה היה תמיד וככה זה יהיה עכשיו

   1. ישראל הגיב:

    נראה לך שזה היה קורה בלי ההפגנות??
    השמאלנים הארורים חסמו לנו את כל המדינה לשבועות, על דבר כזה המדינה צריכה להתהפך.
    נורא נוראות

    1. מוריה הגיב:

     בדיוק,רק בגלל ההפגנות הנתיחות בעבר לא צלחו נקווה שגם הפעם זה יעבוד

  2. מוטי הגיב:

   אז הנה, הקימו קול זעקה וזה עבד, עד לפרשייה הבאה. רק בכוח מבינים כאן

  3. מני הגיב:

   אין על החרדים, למדו שדברים זזים רק בכוח

  4. נהוראי הגיב:

   זה נכון שהייתה שם אלימות?

כתבות נוספות של ראש הישיבה
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו