יום חמישי, 22/02/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » בעולם

ארה"ב תקפה בתימן: מבצע "קשת פוסידון" נגד המורדים החות'ים החל

ארה"ב ובעלות בריתה תקפו הלילה מטרות צבאיות של המורדים החות'ים בבירת תימן, צנעא. המבצע האמריקני כונה "קשת פוסידון" ונועד לפגוע ביכולת החות'ים

08:37 ,23/01/24
לפי סעיף 27 א
קרדיט: לפי סעיף 27 א
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

תקיפה אווירית נרחבת בוצעה הלילה על ידי ארצות הברית ובעלות בריתה כנגד מטרות צבאיות של המורדים החות'ים בבירת תימן, צנעא. המבצע האמריקני מכונה "קשת פוסידון".

על פי הדיווחים, בתקיפה השתתפו מטוסי קרב וכלי שיט אמריקניים, בריטיים ושל מספר מדינות ערביות, בהן בחריין.

מפיקוד המרכז של ארצות הברית נמסר כי "התקיפות כוונו לאזורים בתימן שבשליטת החות'ים שנוהגים לתקוף ספינות סחר בינלאומיות וספינות של הצי האמריקני, ונועדו לפגוע ביכולתם של החות'ים להמשיך בהתקפות".

על פי הפיקוד, המטרות שהותקפו כללו מערכות ומשגרי טילים, מערכות הגנה אווירית, מכ"מים ומתקני אחסון נשק תת קרקעיים של המורדים.

מדובר בתקיפה הנרחבת ביותר של האמריקנים ובעלות בריתם נגד החות'ים, היא מגיעה על רקע התגברות ההתקפות של המורדים על ספינות בים האדום.

וושינגטון מבקשת לשלוח מסר ברור למורדים כי לא תסכים לפגיעה בסחר הימי ובאינטרסים שלה ושל בעלות בריתה. התקיפה עשויה להחליש משמעותית את יכולות החות'ים ולהקשות עליהם להמשיך בלוחמה.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של ג'ק סלומון
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו