שבת, 15/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

כל מה שרצים לדעת על המטבע הווירטואלי החם בעולם-הביטקון

למי שעדיין לא הבין על מה המהומה סביב הביטקון הכתבה הזו תעשה קצת סדר. לפני הכל ביטקוין הוא מטבע שנחשב למטבע דיגיטלי מבוזר שאין לו בעלות מרכזית כמו בנק או מדינה וערכו נקבע ע"י השוק החופשי, ללא התערבות אף מתווך.

07:54 ,02/11/21
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

מי שבעצם ״מנהלים״ את המטבע הם קהילה ענקית של משתמשים משקיעים מפתחים וכורים מרחבי העולם. היות וסיסמת התוכנה של הביטקוין פתוח וחשוף לכולם, כל אחד יכול להצטרף ולקחת חלק בפיתוח ובהשקעה האישית שלו.

אז כיצד זה נוצר? מטבעות חדשים נוצרים ע״י פעולה הנקראת כרייה – חברי הקהילה הנקראים כורים משתמשים בכוח החישובי של החומרה שלהם ומתחרים ביניהם על פתרון חידה מתמטית מסובכת.

מי המציא את המטבע? מאחורי פיתוח מטבע הביטקוין עומד שם סאטושי נאקמוטו אך עד היום לא נחשפה באופן ודאי זהותו של מפתח המטבע בשנת 2008 פרסם אותו נאקמוטו מאמר בשם "ביטקוין – מערכת תשלומים אלקטרונית מבוזרת" וב- 2009 ניכרה על ידו מטבע הביטקוין הראשון. הזהות האלמונית של ממציא מטבע הביטקוין גרמה לרבים במשך שנים להתחקות אחר האחראי למטבע והולידה קונספירציות רבות בקשר לזהותו האמיתית. בחברת הענק אמזון ניתן כיום לרכוש כמעט את כל מוצרי החברה ע"י המטבע. כמו כן גם חברת הרכב האוטונמי טסלה איפשרה בעבר ללקוחתיה לרכוש רכבים בתשלום ע"י המטבע ולאחרונה חזרה בה. כנראה רק לעת עתה… אך השימוש העיקרי של המטבע הוא לא עבור רכישת מוצרים אלא משמש בעיקר למטרות השקעה ומסחר.

היכן רוכשים ביטקוין? כאשר יש לכם ארנק של מטבע הביטקוין, אתם יכולים להתחיל לקנות ולרכוש ביטקוין. ישנם מספר דרכים בהם ניתן לקנות ולמכור את המטבע.

בורסות ואתרים וירטואלים – המאפשרים לבצע עסקאות לפי שער הבורסה של הביטקוין בראשם binance הידועה.
פגישה סטנדרטית– פגישה עם אדם אשר בבעלותו מטבע ביטקוין והוא מעוניין למכור אותו.
כספומט ביטקוין – יש כספומטים אשר מיועדים לרכישת ביטקויין תמורת שקלים.

 

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

ּשלח/י לכתב מדוע לדעתך התוכן לא מתאים לחבּוּרֶה?

9 תגובות
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. טל nisimi הגיב:

   אין מצב

    1. טל nisimi הגיב:

     מכיר מישהו שהרוויח

    2. טל nisimi הגיב:

     אין על השקל הכי טוב

   1. טל nisimi הגיב:

    רק ביבי

  2. טל nisimi הגיב:

   1ופ

  3. טל nisimi הגיב:

   1*1

כתבות נוספות של יוסף ורדיגר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו