שבת, 15/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » בריאות

לראשונה בישראל: ניתוח החלפת ברך באמצעות רובוט

במהלך הניתוח מסירים את חלקי הסחוס השחוקים שעוטפים את העצמות בין השוק לירך, ומחליפים אותם בשתל המדמה את הברך הטבעית.

10:51 ,18/01/22
קרדיט: דוברות איכילוב. השתלת ברך באמצעות רובוט
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

ניתוח החלפת ברך – הפרוצדורה השכיחה ביותר בקרב בני הגיל ה-3 בישראל, מעכשיו, לראשונה ברפואה הציבורית ישראל, בבית החולים איכילוב, תתבצע באמצעות הרובוט המתקדם בעולם. הניתוח התבצע בחטיבה האורתופדית בניהולו של ד״ר אמל חורי.

החלפת ברך מבוצעת אצל מטופלים שסובלים משחיקת סחוסי הברך ותהליכים ניווניים נוספים. כתוצאה מהם נוצרים כאבי ברכיים חריפים ומגבלות תנועה משמעותית, כמו קושי בהליכה או בעלייה במדרגות. במידה ואין הטבה מספקת בטיפול שמרני כמו פיזיותרפיה, הפחתת משקל, פעילות גופנית ושימוש בתרופות, ניתוח החלפת מפרק הברך הוא הטיפול המומלץ.

בישראל מבוצעים מדי שנה כ-7,500 ניתוחים להחלפת מפרק הברך. אך יחסית לעולם, שכיחות ניתוחי החלפת מפרק הברך בישראל – נמוך משמעותית. במהלך הניתוח מסירים את חלקי הסחוס השחוקים שעוטפים את העצמות בין השוק לירך, ומחליפים אותם בשתל המדמה את הברך הטבעית. לדיוק מיקום המשתלים חשיבות גדולה בתפקוד הברך ובשיקום לאחר הניתוח.

כעת, מטופלי איכילוב שיעברו ניתוח זה, ינותחו באמצעות המערכת הרובוטית המתקדמת בעולם. "מערכת זו מאפשרת למקם המשתלים ואיזון הברך באופן המדויק ביותר. הרובוט המסיע להחלפת מפרק הברך מאפשר מיקום משתלים בדיוק של פחות מחצי מילימטר ובזוויות הקטנות מ-0.5 , דיוק זה אינו ניתן לקבל במיכשור המכני הקיים היום" מסביר ד"ר נמרוד שניר, מנהל היחידה להחלפת מפרקים (ברך וירך) בחטיבה האורתופדית באיכילוב

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של יוסף ורדיגר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו