יום שישי, 23/02/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » צבא וביטחון

לראשונה: אפליקציה ייעודית לדיווח מצב הנפצעים ישר משדה הקרב

בצה״ל פותחה אפליקציה המעבירה מידע על ידי הצוות הרפואי לגבי פצועים המפונים משטחי הלחימה ועד לבית החולים - יחליף את התיעוד הידני - כך זה נראה

14:43 ,04/02/24
דובר צה
קרדיט: דובר צה"ל
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

מתחילת התמרון הקרקעי ברצועת עזה מלווים אנשי חיל הרפואה של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה את הכוחות הלוחמים בשדה הקרב. לכל פלוגה מתמרנת מטפל בכיר, רופא או פרמדיק. התיעוד הרפואי של פצועים בשטח הוזן עד כה באופן ידני בדף כתוב.

בחודש נובמבר תוך כדי המלחמה, פותחה אפליקציה ייחודית אשר מותקנת על טאבלט שנמצא ברשות דרגי הטיפול השונים בשטח. באפליקציה מזין המטפל מידע על מצבו של הפצוע ועל הטיפול שניתן לו בשטח, המידע מועבר באמצעות כרטיסי NFC בין דרגי הטיפול בדרך עד לבית החולים אליו יפונה בארץ.

בדרך זו המידע עובר במלואו ובצורה מדויקת ביותר בין המטפלים השונים, כך ניתן לתעדף פצועים באופן יעיל יותר, לדעת מה היו המדדים של הפצועים בדרכם לבית החולים ומה הטיפול שניתן להם בשטח עד להגעתם לצוותים הרפואיים בבתי החולים.

כך זה נראה בשטח

קרדיט: דובר צה"ל

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליעזר כץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו