יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » צבא וביטחון

זרוע הים השתתפה בתרגיל הימי הגדול בעולם-צפו בגלריה

דובר צה"ל: זרוע הים נטלה לראשונה חלק בתרגיל הימי הבינלאומי הגדול בעולם ה- IMX • באימון תורגל נטרול מוקש ימי, תרחישי חילוץ ועוד

15:38 ,17/02/22
קרדיט: דובר צהל / אימון ימי הגדול בעולם
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

התרגיל התקיים במרחב הים האדום ובמרחב הימי של בחריין שבמפרץ, בהובלת הצי החמישי האמריקאי ובהשתתפות כ-60 ציים וארגונים בינלאומיים.

התרגיל המשותף נפתח בטקס במפקדת הצי החמישי בבחריין, בו השתתפו קצינים מזרוע הים.

במהלך התרגיל התאמנו לוחמי היחידה למשימות תת-מימיות לצד מקביליהם מהצי החמישי, בנטרול מיקוש ימי, באיתור ובחילוץ תת-ימי. במקביל, בצפון הים האדום ובמפרץ אילת, תרגלו לוחמי שייטת ספינת הטילים ופלגה 915 תרחישי חילוץ והצלה ותרחישי רפואה ימית לצד כוחות משמר החופים של הצי החמישי.

 

תרגול התרחישים בשיתוף כוחות הצי החמישי מהווה ביטוי נוסף לפעילותה הבינלאומית של זרוע הים בכלל, ולשיתוף הפעולה האסטרטגי והמבצעי עם הצי האמריקאי החמישי, בפרט.

מדברי מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה: ״השתתפות זרוע הים בתרגיל ה-IMX שבהובלת הצי האמריקאי ממחישה את הקשר ההולך והמתעצם בין הציים, ומבוסס על עוצמה, למידה הדדית ושותפות אסטרטגית. אנחנו מתואמים ופועלים יחד עם שותפינו האמריקאים על מנת למנוע טרור במרחב הימי ולחזק את הביטחון בזירה הימית האזורית. יחד נמשיך לפתח את שיתוף הפעולה ולהעמיקו״.

 

מדברי מפקד הצי החמישי האמריקאי, אדמירל בראד קופר: ״התרגיל המשותף מפגין את נחישותנו להגן יחד על החוק והסדר הבינלאומי. זוהי הזדמנות מיוחדת להרחיב את השילוביות בזמן שאנו מחזקים את הקשרים הימיים״.

בחצי השנה האחרונה, עם מעבר זרוע הים ל- NAVCENT בעקבות מעבר צה״ל לפיקוד CENTCOM, נערכו מספר אימונים ותרגילים משותפים, וכן ביקורים הדדיים בין זרוע הים והצי החמישי. במהלך תקופה זו ביקר מפקד הצי החמישי, אדמירל בראד קופר, שלוש פעמים בישראל. מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה, ביקר לפני כשבועיים במפקדת הצי החמישי בבחריין.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליעזר כץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו