יום שני, 20/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » צבא וביטחון

המעגל נסגר: החוליה שביצעה פיגוע רצחני בשומרון חוסלה

בפעולה ממוקדת של יחידות מיוחדות בצה"ל, משטרה ושב"כ שארכה מעל 12 שעות, חוסלו 5 מחבלים שהתבצרו בטול כרם.

20:39 ,04/05/24
לפי סעיף 27 א
קרדיט: לפי סעיף 27 א
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

םבתום למעלה מ-12 שעות של "סיר לחץ" ותקיפות אוויריות, כוחות מיוחדים של צה"ל, משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי (שב"כ) חיסלו אמש חוליית מחבלים שהתבצרה במבנה בעיירה טול כרם שבחטיבת שומרון. החוליה הייתה אחראית בין היתר לפיגוע הקטלני באזור שומרון בתחילת נובמבר, בו נרצח לוחם המילואים אלחנן קליין ז"ל.

על פי הודעה משותפת של דובר צה"ל, דוברות המשטרה והשב"כ, בעקבות הכוונה מודיעינית מדויקת של השב"כ והאמ"ן, כוחות מיוחדים מהימ"מ, משטרה וצה"ל פתחו בפעילות ממוקדת לסיכול חוליית המחבלים. הכוחות סגרו על המבנה בו התבצרה החוליה, שפתחה לעברם באש חיה. הלוחמים הגיבו בירי ובשיגור טילי כתף, וכלי טיס מאויש מרחוק של צה"ל תקף פעמיים את המבנה.

"כוחות הנדסה פעלו להריסת המבנה ובתום חילופי האש חוסלו חמשת המחבלים. כמו כן, הוחרמו ציוד צבאי וחלקי נשק", צוין בהודעה. במהלך הפעילות נפצע לוחם ימ"מ באורח קשה והוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, כשמשפחתו עודכנה.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, שיבח את פעולת הכוחות המיוחדים נגד החוליה. "משבח את לוחמי הימ"מ של משטרת ישראל שיחד עם כוחות צה"ל פעלו אמש בעיירה דיר א-רוסון, וסגרו חשבון עם חמשת המחבלים הארורים שרצחו את אלחנן קליין הי"ד", אמר בן גביר. "מתפלל יחד עם כל עם ישראל לרפואת לוחם ימ"מ שנפצע קשה במהלך המבצע ונאבק על חייו כעת בביה"ח".

דורון קדוש, דובר משרד ראש הממשלה, ציין כי "המעגל נסגר: החוליה שהייתה יעד הפעולה של כוחות הביטחון הבוקר ליד טול כרם היא זו שביצעה את הפיגוע בצפון השומרון בתחילת החודש בו נרצח לוחם המילואים אלחנן קליין ז"ל". קדוש הוסיף כי "חלק מחברי החוליה חוסלו ואחד מהם נעצר".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של ישראל חי
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו